RN732ATTD7233D50
Mfr.Part #
RN732ATTD7233D50
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Description
RES 723K OHM 0.5% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Resistance :
723 kOhms
Supplier Device Package :
0805
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%